Ma zaledwie kilka miesięcy, ale aktywności może mu pozazdrościć niejedna tego typu organizacja. Klub Seniora „Radość”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym”, bo o nim mowa, w tym tygodniu zorganizował piknik, miesiąc wcześniej była wycieczka z biesiadą, a kolejne spotkanie jest planowana na koniec sierpnia.
Na Piknik Seniorów do Marynopola wybrało się około 40 osób, które przez prawie pięć godzin bawiły się przy dźwiękach Kapeli Ludowej z Trzydnika Dużego. Były tańce, wspólne śpiewanie, wymiana doświadczeń i planowanie kolejnych spotkań.
Najbliższe zostało zaplanowane na 28 sierpnia, ale trzydniccy seniorzy już rozpoczęli rozmowy także na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przypadających 1 października.
Przed miesiącem klub "Radość" zorganizował wycieczkę do Lasów Janowskich, połączoną z biesiadą, a do realizacji kolejnych inicjatyw oraz udziału w spotkaniach, wyjazdach czy zabawach, zachęca nowych członków. Informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w siedzibie GOK w Trzydniku Dużym albo telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26.