Artystyczna rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych. W najmłodszej, uczniów klas I - III szkół podstawowych, członkowie komisji najwyżej ocenili pracę, którą wykonał Sebastian Zawół ze Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim. Drugie miejsce zajął jego szkolny kolega Paweł Teter, a trzecie - Przemysław Wieczorek ze szkoły w Woli Trzydnickiej. Jedyne wyróżnienie w tej grupie artystów przypadło Adamowi Skoczylasowi z SP w Łychowie Gościeradowskim. Wśród uczniów klas IV - V pierwszą nagrodę odbierze Jakub Bryczek z Woli Trzydnickiej, drugą - ex aequo - Julia Mazur i Karol Mazur, także z Woli Trzydnickiej, a trzecią - Gabriela Kot i Bartosz Krawczyk z Łychowa Gościeradowskiego. Na wyróżnienia zasłużyli Jakub Tomczyk i Oliwia Cieślik z Woli Trzydnickiej oraz Aleksandra Zawół i Jakub Miękina z SP w Łychowie Gościeradowskim. W kategorii uczniów najstarszych klas podstawówek jurorom najbardziej spodobała się propozycja Dawida Jarosza, drugą nagrodę otrzyma Tomasz Sala, a trzecią - Kamila Kasica. Wszyscy uczą się w szkole w Rzeczycy Ziemiańskiej. Na liście wyróżnionych znaleźli się kolejni reprezentanci tej placówki - Bartek Rowka, Karol Oszust i Bartek Jóźwik oraz Rafał Skoczylas z SP w Łychowie Gościeradowskim. Spośród gimnazjalistów członkowie komisji przyznali pierwszą nagrodę Katarzynie Fiut, drugą - Patrycji Kapicy, trzecią - Pawłowi Lenartowi, a wyróżnienia - Karolinie Pawlasek i Klaudii Rychlickiej z gimnazjum w Trzydniku Dużym.
Propozycje młodych plastyków oceniali Ewa Sobota, Magdalena Ciosek, Sławomir Nowak i Łukasz Ufniarz z trzydnickiego ośrodka kultury, a najciekawsze prace będą prezentowane na pokonkursowej wystawie, która zostanie otwarta podczas narodowego święta i będzie czynna przez miesiąc.
Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży będą obchodzić Święto Niepodległości już w czwartek 9 listopada. Główne obchody pod hasłem "Wolność. Kocham i rozumiem" odbędą się o 11.00 w ośrodku kultury, a złożą się na nie spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu gimnazjalistów i wspólne śpiewanie pieśni legionowych.
Wcześniej organizatorzy zapraszają na Bieg Niepodległości i tradycyjny turniej warcabowy. - Podobne biegi, ale z udziałem wyłącznie gimnazjalistów, były organizowane także w poprzednich latach, a tym razem rozszerzamy ich formułę o uczniów wszystkich naszych placówek. Zawodniczki i zawodnicy będą mieć do pokonania taki sam dystans około 1,5 kilometra, a oprócz uczniów do rywalizacji mogą przystąpić także dorośli - mówi gminny koordynator sportu Robert Nowosad. Chętni będą mogli się zapisać w dniu zawodów pół godziny przed ich rozpoczęciem, czyli o 9.00. Na wszystkich czekają medale, które zostaną wręczone podczas uroczystości w ośrodku kultury. W tym samym czasie w hali sportowej trzydnickiego gimnazjum do rywalizacji przystąpią uczestnicy turnieju warcabowego. W tym przypadku najlepsi zawodnicy mogą liczyć na specjalne statuetki i nagrody rzeczowe.