Jury było pod wielkim wrażeniem talentu, pracowitości, serca i wrażliwości uczestników. - Wszyscy mogą i powinni czuć się zwycięzcami tego konkursu. Doceniamy odwagę, która jest niezbędna zarówno, by wiersze pisać, jak i prezentować je publicznie. Jesteśmy przekonani, że spotkamy się w następnej edycji konkursu i życzymy, aby Wasze wiersze znalazły się w publikacjach - napisali w protokole końcowym członkowie jury.
W tym roku swoje utwory zaprezentowało 33 autorów, którzy byli oceniani w dwóch kategoriach.
Wśród dorosłych nagrody otrzymali Jan Charczuk z Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach za szczerość i autentyczność wypowiedzi w wierszach "Tylko Ona" i "Schizofrenia", Honorata Chmiel z Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku, która wyrecytowała utwór pod tytułem "Rolnik szuka żony" ujawniając przy tym wyjątkowy talent satyryczny i zmysł obserwacyjny oraz Paulina Oszust z Rzeczycy Księżej, którą jurorzy docenili za pomysł i dojrzały język poetycki w wierszach "Samotna jesień życia" i "Czy już wiesz?". Na wyróżnienie, zdaniem jury, zasłużyła inna reprezentantka Rzeczycy Księżej - Elżbieta Bryczek za "piękna refleksję o życiu" w tekście zatytułowanym "Twój cień".
W kategorii dziecięco-młodzieżowej jurorzy przyznali po pięć nagród i wyróżnień. Najwyżej ocenili Milenę Puzio z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, która zaprezentowała poetycki obraz "Lasu", Agnieszkę Świś z Zespołu Szkół w Zakrzówku za wiersz "Moja miejscowość", a zwłaszcza za fragment "Nam w Zakrzówku jest wygodnie, w piątek można kupić spodnie" oraz Julię Woźnicę z Zespołu Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy za oryginalną konstrukcję wiersza "Wyobraźnia". Nagrody trafiły również do Aleksandry Pachli z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim za "piękny klimat" wiersza "Noc" oraz Justyny Nowaczek z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wilkołazie za "nowatorski pomysł i próbę stworzenia własnego języka poetyckiego".
Na liście wyróżnionych znaleźli się Jakub Baran z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży za pomysł na wiersz "Ponoć jesteś matką głupich…", Paulina Puzio z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościeradowie za "baśniowy klimat" wierszy "Miś" i "Maj", Aleksandra Obel z ZS w Księżomierzy za zmysł obserwacji i docenianie roli poety we współczesnym świecie, Katarzyna Fiut z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim, która zaprezentowała pełny oryginalnych metafor utwór pod tytułem "Pożegnanie z rzeczywistością" oraz Ewelina Wójcicka z ZS w Księżomierzy za pomysł na wiersz "Pierwsze wspomnienie".
Występy oceniali pedagog i bibliotekarz z Trzydnika Dużego Dorota Laskowska, poeta, prozaik, publicysta i członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Waldemar Żelazny oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.
W między recytacjami a ogłoszeniem wyników własne wiersze z tomików "Serce na dłoni", "Perły wśród róż" i "Pan Nikt i Ja" czytała Agnieszka Piórkowska z Grudziądza, a w wśród gości tegorocznego konkursu byli zastępca wójta gminy Trzydnik Dariusz Maciąg, który wręczał nagrody laureatom, a także kierownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku Grzegorz Marcinkowski i Teresa Tupaj z komisji kultury rady gminy.