r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: "Prawie" jak dziennikarze
21-05-2015

IAS 24: "Prawie" jak dziennikarze

Uczniowie z Trzydnika Dużego i Annopola poznawali w teorii i praktyce zasady funkcjonowania mediów i zawodu dziennikarza. Najpierw uczyli się tego podczas warsztatów, które odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, a potem odwiedzili profesjonalne redakcje w Lublinie.
W związku z tym, że w kilkunastoosobowej grupie byli uczniowie, którzy na co dzień współtworzą gazetki szkolne, tematyka zajęć dotyczyła przede wszystkim szukania tematów, przygotowywania tekstów i ich redagowania. Podczas warsztatów, młodzi dziennikarze nie tylko pisali artykuły, ale również ćwiczyli dykcję, a także nagrywali wywiady i opracowywali nagrania dźwiękowe.
 
Podsumowaniem warsztatów była wizyta w stolicy regionu, gdzie uczniowie z Trzydnika Dużego i Annopola, odwiedzili redakcje Gazety Wyborczej w Lublinie i Radia Lublin. 

W tajniki pracy dziennikarza prasowego wprowadził młodzież sekretarz redakcji Michał Pielak. 
 
W tajniki pracy dziennikarza prasowego wprowadził młodzież sekretarz redakcji Michał Pielak. Opierając się na własnych doświadczeniach gospodarz spotkania mówił nie tylko o tym jak wygląda praca regionalnego oddziału ogólnopolskiego dziennika, ale również portali internetowych. Zwracał uwagę na prawa autorskie do zdjęć i tekstów, a także opowiadał ciekawe anegdoty z życia redakcji. Redaktor Pielak był też ciekaw jak młodzież radzi sobie z pisaniem artykułów do swoich gazet szkolnych, a także zachęcał do dalszej pracy nad warsztatem dziennikarskim, pokazując jego wady i zalety. 
 
Wizyta w Radiu Lublin zbiegła się w czasie z organizowaną przez publiczną rozgłośnię międzynarodową konferencją reportażystów i imprezami towarzyszącymi. Jedną z nich była możliwość zwiedzania stacji, a nawet udziału w nagraniu słuchowiska. Przewodnikiem po radiu był Paweł Błędowski, który na co dzień prowadzi audycje poranne. Młodzież obejrzała studia emisyjne Radia Lublin i miejskiego programu Radia Free, odwiedziła newsroom i redakcję informacji, a także miała okazję sprawdzenia się w roli lektorów. 
 
Młodzież obejrzała studia emisyjne Radia Lublin i miejskiego programu Radia Free, odwiedziła newsroom i redakcję informacji, a także miała okazję sprawdzenia się w roli lektorów. 

Podsumowując warsztaty ich pomysłodawcy stwierdzili, że uczniowie zdobyli cenne doświadczenie, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Dodatkową zaletą zakończonego cyklu jest również to, że poznali pracę profesjonalnych dziennikarzy. 

Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży były współfinansowane przez Powiat Kraśnicki.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: