W ramach PRB bibliotekarze wzięli udział w cyklicznych szkoleniach (m.in. komputerowych i specjalistycznych) . Zdobytą wiedzą byli zobowiązani podzielić się
z bibliotekarzami z bibliotek partnerskich - na spotkaniach organizowanych w ramach mikrograntu „Podaj Dalej„.
Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała cztery spotkania, w tym jedno wirtualne w dniach: 13 i 23 sierpnia oraz 2 i 4 października 2013 roku.
Inaugurujące szkolenie przeprowadzono w Trzydniku Dużym i poświęcone było tworzeniu Planu Rozwoju Biblioteki (min. zajęliśmy się analizą SWAT i metodami badań).
W trakcie spotkania wydzielono panel „ Dyskusja o księgozbiorach naszych książnic”
- na podsumowanie szkolenia „Dobre spotkania”.
Drugie spotkanie na temat „Nowoczesne metody komunikacji”, ze względu na dostęp do większej ilości komputerów ,odbyło się w Filii w Rzeczycy Księżej. Znalazł się też czas
na podzielenie się naszymi doświadczeniami i przejrzenie albumów o poszczególnych sołectwach gminy.
Kolejne spotkanie „Tradycja i nowoczesność” obejmowało sposoby kultywowania tradycji i nowoczesne metody dokumentowania. Odbyło się w Chwałowicach – siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Radomyślu. Ponadto gospodarze spotkania zaplanowali wycieczkę do ciekawych miejsc. Obejrzeliśmy m.in. Izbę Pamięci w Antoniowie, unikatowy staw z orzechem wodnym, prom na Sanie ; oraz „zwiedziliśmy” cały budynek Centrum Kultury, w którym mieści się GOK i biblioteka.
Czwarte „wirtualne„ spotkanie poświęcone było tematowi „Nowe inspiracje
do dotychczasowej działalności. W trakcie spotkania wspominaliśmy własne doświadczenia, zwracaliśmy uwagę na ciekawe pomysły z Internetu i dzieliliśmy się wrażeniami z poprzednich spotkań.
W poszczególnych zajęciach brało udział 17-18 osób. Byli to bibliotekarze i zaproszeni goście – przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących z biblioteką – Urzędu Gminy Trzydnik Duży i Radomyśl , Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym
i Radomyślu, oraz KGW z Rzeczycy Kolonii.
Podsumowując wszystkie spotkania w ramach mikrograntu „Podaj dalej” należy stwierdzić, że przyczyniły się do wymiany doświadczeń między bibliotekami i integracji między wszystkimi uczestnikami.