Zmiana formuły wiązała się z wprowadzeniem limitu uczestników. Z każdej gminy instytucje kultury mogły zgłosić tylko po jednym zespole.
Z zaproszenia organizatorów skorzystały: "Pietroszczanki" z Woli Trzydnickiej, Zespół Ludowy z Księżomierzy, Kapela Podwórkowa "Swojacy" z Kraśnika, Zespół "Małe Bajoro" z Dzierzkowic, Zespół Śpiewaczy "Kowalanki" z Kowalina, Zespół "Borowiacy" z Borowa i Kapela "Czerwona Róża" z Szastarki.
W ich wykonaniu publiczność, zgromadzona w trzydnickim ośrodku kultury, usłyszała kilkanaście piosenek i pieśni, na przykład: "Pognała Kasieńka", "Łoj, siadoj, siadoj", "Wpadła mucha na konopie" czy "O Janku, Janku".
Poziom występów był tak wyrównany, że jury postanowiło przyznać wszystkim wykonawcom równorzędne nagrody finansowe.
Uczestników sobotnich przesłuchań oceniali - kierownik Zespołu "Świteź" Ewa Miśkiewicz, Małgorzata Rachoń-Bęczyńska ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz regionalista, redaktor "Twórczości ludowej i "Wieści rolniczych", a także członek sekcji etnograficznej Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Łodzi Andrzej Wojtan.
Podsumowując tegoroczne prezentacje organizatorzy podkreślili, że trzydnicki przegląd pełni bardzo ważną rolę kulturotwórczą. - Dzięki wam, drodzy artyści kultura ludowa ziemi kraśnickiej jest ciągle żywa. To dzięki wam pieśni ludowe pełne mądrości i życiowych prawd przetrwają, a jeśli przetrwają to przetrwa naród, bo... kultura narodowa wywodzi się z kultury ludowej, a... bez korzeni nie ma skrzydeł! - podkreślili organizatorzy z GOK w Trzydniku Dużym i Starostwa Powiatowego w Kraśniku.
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-nagrody-dla-wiejskich-artystow-przyznane-foto,31815.html