Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Grupa ludzi stojących w rzędzie na bieżni tartanowej gotowych do rozpoczęcia wyścigu lub marszu.
01-08-2024

Po igrzyskach LZS i seniorów

Trzy razy sportowcy w gminy Trzydnik Duży stawali na podium 10. Letnich Igrzysk Seniorów i 25. Wojewódzkich Igrzysk Rekreacyjno-Sportowych LZS, które w miniony weekend odbyły się w Stężycy w powiecie ryckim. W pierwszej imprezie trzydnicka reprezentacja zajęła wysokie piąte miejsce, a w igrzyskach LZS uplasowała się na 10 pozycji.

W zawodach seniorów sportowcy z gminy Trzydnik Duży startowali we wszystkich 11 konkurencjach, w dwóch z nich zdobywając medale. Na pierwszym stopniu podium stanęła drużyna w składzie Elżbieta Resztak, Sławomir Gąsior i Witold Robak, która rywalizowała w nartach integracyjnych. Drugie miejsce w strzałach na bramkę wywalczyli Katarzyna i Dariusz Zapalscy.

Tegoroczne igrzyska z udziałem 12 zespołów wygrała reprezentacja powiatu ryckiego, która zaledwie o 2 punkty wyprzedziła powiat łukowski. Seniorom z Trzydnika Dużego, którzy reprezentowali powiat kraśnicki, do trzeciej ekipy z powiatu świdnickiego zabrakło 8 punktów.

Trzydniccy sportowcy ambitnie walczyli również w Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS. Na tej imprezie czteroosobowa drużyna mężczyzn należała do najlepszych w konkurencji "spacer farmera". Zespół w składzie Dariusz Zapalski, Franciszek Płecha, Jakub Jabłoński i Mariusz Zapalski zajął w niej trzecie miejsce.

Poza tym gminna reprezentacja wystartowała w turniejach piłki nożnej, plażowej i siatkowej mężczyzn oraz w rzutach lotką do tarczy.

Ostatecznie trzydniccy sportowcy, którzy na igrzyskach jako jedyni reprezentowali powiat kraśnicki, uplasowali się na 10 pozycji, a w klasyfikacji gmin zajęli 19 miejsce na 37 drużyn.

(fot. R. Nowosad)

Uczestnicy wydarzenia stoją w kolejce na stadionie lekkoatletycznym, w tle namioty i banery reklamowe.
Trzy różnej wielkości puchary na kremowym obrusie w domowym salonie, odzwierciedlają otoczenie, największy ma wzór siatki.