Środki z nowej edycji programu są dostępne dla szerszej grupy odbiorców niż w poprzednich latach, ponieważ wyższe są progi dochodowe, uprawniające do otrzymania dofinansowania. W podstawowej części programu próg ten wynosi teraz nie 130 tysięcy a 135 tysięcy złotych. W części "podwyższonej" stawka wzrosła z 1564 złotych do 1894 złotych na osobę w gospodarstwie wieloosobowym i z 2189 złotych do 2651 złotych w gospodarstwie jednoosobowym. W "najwyższej" części programu progi te zostały ustalone na poziomie 1090 złotych zamiast 900 złotych na osobę w gospodarstwie wieloosobowym i 1526 złotych zamiast 1260 złotych w gospodarstwie jednoosobowym.
Wyższa niż w 2022 roku jest również maksymalna wysokość dotacji, która z 79 tysięcy złotych została podwyższona do 135 tysięcy.
W przypadku wnioskodawców, którzy spełniają kryteria "podwyższonego" i "maksymalnego" wsparcia, można się ubiegać o dotację w formie prefinansowania, czyli na pokrycie kosztów inwestycji przed jej rozpoczęciem w wysokości 50 procent. Środki te trafią do wykonawców prac, a pierwsza transza będzie przekazana przelewem maksymalnie w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Pozostała część zostanie wypłacona najpóźniej po 30 dniach od zakończenia remontu.
Informacje o tym na co można przeznaczyć dotacje, co trzeba zrobić, by uzyskać dofinansowanie i jak je rozliczyć, będzie można uzyskać podczas piątkowego spotkania w Urzędzie Gminy Trzydnik Duży.